نرم افزار

APUهای AMD Ryzen 4000 برای سیستم‌های گیمینگ با بودجه متوسط عرضه می‌شوند

برای اولین بار APUهای AMD Ryzen 4000 برای سیستم‌های گیمینگ با بودجه متوسط عرضه می‌شوند.

با انتشار تصاویر و اطلاعات مختلف، شایعه‌ی عرضه APUهای میان‌رده AMD بیشتر از پیش رنگ واقعیت به خود می‌گیرند. بر اساس همین شایعات به نظر می‌رسد در APUهای Renoir معماری ۷ نانومتری Zen 2 به کار گرفته شده است و تعداد هسته‌های آن‌ها بیش‌تر از تمامی APUهایی است که AMD تا به حال ساخته است.

کمپانی AMD همیشه معتقد بود که گیمرهای حرفه‌ای از یک کارت گرافیک مجزا استفاده می‌کنند و به همین دلیل توجه زیادی به APUها نمی‌کرد. با اینکه این تفکر AMD تا حد زیادی به واقعیت نزدیک است اما با این حال همیشه استثنا وجود دارد. بعضی گیمرها که بودجه‌ی کمی برای دست و پا کردن یک کامپیوتر گیمینگ دارند حاضرند با پایین‌ترین تنظیمات گرافیکی هم بازی کنند.

اگر شایعات واقعی باشند، AMD با عرضه APUهای میان‌رده Ryzen 4000، بیش از پیش به این قشر توجه می‌کند. این پردازنده‌ها به گرافیک مجتمع مجهزند و حتی بدون یک کارت گرافیک مجزا نیازهای اولیه گیمرها را برطرف می‌کنند.

در جبه‌ی مقابل، کمپانی Intel از ده سال پیش تاکنون برای اغلب پردازنده‌های خود گرافیک مجتمع درنظر می‌گیرد. البته در پردازنده‌های رده‌بالا استثنائاتی وجود دارد.

تا الان که دست گیمرها در انتخاب پردازنده‌های AMD که مجهز به گرافیک مجتمع هم باشند بسته بود، باید دید با توجه به این شایعات در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا