نرم افزار

مرورگر Microsoft Edge و Google Chrome همچنان به خوردن RAM ادامه خواهند داد!

تا اطلاع ثانوی خبری از جادوی مایکروسافت نخواهد بود

نکات برگزیده مطلب
  • راه حل مایکروسافت برای کاهش استفاده از RAM در مرورگر Edge ناکام ماند، حداقل فعلاً!

شرکت مایکروسافت در ماه جون اعلام کرد که مرورگر Microsoft Edge قرار است همراه با آپدیت 10 می ویندوز 10 کاهش 27 درصدی در استفاده از RAM را شاهد باشد. چندی بعد گوگل نیز اعلام کرد که این ویژگی را به مرورگر Google Chrome نیز اضافه خواهد کرد. حال بعد از پیدا شدن یک باگ در عملکرد این دو مرورگر، این ویژگی فعلاً حذف خواهد شد.

با اینکه مرورگر Microsoft Edge ساخته شده براساس Chromium (که اوایل امسال منتشر شده بود) مشکلاتی در همگام سازی داده‌ها داشت، اما درکل توانسته بود رضایت‌بخش عمل کند و مایکروسافت برنامه داشت که با آپدیت جدید و کاهش استفاده از RAM در مرورگر Microsoft Edge، محبوبیت آن افزایش پیدا کند.

از آنجایی که مرورگر جدید مایکروسافت براساس نرم افزار Chromium شرکت گوگل (نرم افزاری منبع باز که هردو مرورگر Edge و Chrome براساس آن ساخته شده اند) است و این شرکت به نوعی با گوگل همکاری می‌کند، گوگل ‌توانست امکان کاهش استفاده از RAM را به Google Chrome نیز اضافه کند.

اما این هفته وقتی مهندسی در شرکت اینتل متوجه شد که کاهش استفاده از RAM سبب افزایش استفاده از پردازنده می‌شود، هردو شرکت مجبور شدند درباره تغییرات اعمال شده تجدیدنظر کنند.

درباره روی گیمینگ شرکت مایکروسافت اینجا بخوانید.

 

بروس داوسون (برنامه نویس گوگل) پس از انجام تست‌های بیشتر به این نتیجه رسید که «افزایش استفاده از پردازنده (کاهش 10 درصدی عملکرد در Speedometer 2.0 و افزایش 13 درصدی مصرف انرژی پردازنده) ارزش حفظ کردن این تغییر را ندارد. پس برنامه ما این است که این ویژگی را فعلاً برای Chrome 85 لغو کنیم.»

جالب اینجاست که این مشکل در پردازنده‌های با تعداد هسته بیشتر، نمایان‌تر و شدیدتر می‌شد.

تصمیم داوسون به مذاق همه خوش نیامد و یکی دیگر از مهندس‌های گوگل اضافه کرد که «واقعاً لازم است که درباره لغو و عقب انداختن این ویژگی تجدید نظر کنید. بسیاری از کاربران متوجه افزایش استفاده از پردازنده نخواهند شد، درحالی که کند شدن سیستم ناشی از استفاده بیش از حد از RAM توسط Chrome کاملاً مشهود است.»

در جواب به این نوع انتقادها داوسون در 15 جولای اضافه کرد «ما فعلاً قصد داریم تا این تغییر را برداریم. من فکر میکنم افزایش استفاده از پردازنده به قدری هست که به عمر باتری آسیب بزند و مطمئن هستم که حل مشکل و بازگشت این ویژگی طولانی نخواهد شد.»

منبع
سایت پی سی ورلد
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا