نرم افزار

آپدیت جدید ویندوز 10 مراقب حافظۀ اس اس دی شماست

در بروزرسانی جدید ویندوز 10 نسخۀ 20226 قابلیت هوشمند بسیار جالبی اضافه شده است

شرکت Microsoft به تازگی بروزرسانی جدیدی برای ویندوز 10 نسخۀ Insiders (نسخۀ 20226) منتشر کرده است که قابلیت جالبی را به این سیستم عامل اضافه می‌کند. در نسخۀ جدید این سیستم عامل، قابلیتی برای نظارت و کنترل حافظه‌های اس اس دی NVMe گنجانده شده است که با کنترل وضعیت حافظه، از سلامت داده‌های کاربر محافظت می‌کند تا از رخدادهای خسارت‌بار پیشگیری کند، حداقل این صحبتی است که شرکت Microsoft در بلاگ Windows Insiders گفته است.

شرکت Microsoft: همیشه نسخۀ پشتیبان تهیه کنید!

شرکت Microsoft معتقد است که بازیابی اطلاعات از یک درایو آسیب دیده فرآیندی طاقت فرساست و اگر داده‌ای برای شما اهمیت بالایی دارد حتماً از آن نسخۀ پشتیبان تهیه کنید تا دچار مشکلاتی نظیر از دست دادن اطلاعات به دلیل خرابی درایو نشوید؛ چون به راحتی ممکن است هزینۀ بسیار سنگینی را متحمل شوید. نکته‌ای که در اینجا کاملاً واضح است، تهیۀ نسخۀ پشتیبان به صورت مرتب است که همۀ ما این کار را انجام می‌دهیم اما وجود یک سیستم هوشمند که دقیقاً قبل از خراب شدن درایو حافظه به شما هشدار دهد هم می‌تواند کمک بسیار بزرگی در حفظ اطلاعات به کاربران بکند.

برای افرادی که گیمر هستند شاید این قابلیت زیاد ضروری نباشد چون تمام سیوهای مربوط به بازی‌ها در فضای ابری نیز ذخیره می‌شوند، اما باز هم ممکن است برخی از کاربران سیوگیم‌ها را در حافظۀ سیستم خود ذخیره کنند و این داده‌ها نیز ممکن است دچار مشکل شوند و ساعت‌ها فعالیت شما در بازی مورد علاقه‌تان در کسری از ثانیه به هدر برود. پس سیستم هوشمندی که از آن صحبت می‌کنیم می‌تواند از دردسر گیمرها نیز بکاهد.

آیا در گذشته نیز شاهد چنین قابلیت‌هایی بوده‌ایم؟

چنین قابلیت‌هایی در گذشته نیز توسط تولیدکنندگان تجهیزات ذخیره سازی در دسترس کاربران قرار گرفته بود، اما این قابلیت‌ها همچنان نیازمند این بودند که کاربر مرتباً و به صورت دستی وضعیت سلامت درایوهای خود را بررسی کند. اینکه ویندوز به صورت هوشمند درایوهای شما را تحت نظر داشته باشد و در مواقع اضطراری به شما هشدار بدهد ایدۀ بسیار خوبی به نظر می‌رسد.

در نهایت توصیۀ اصلی شرکت Microsoft تهیۀ مرتب نسخۀ پشتیبان از اطلاعات مهم است که کاملاً هم منطقی به نظر می‌رسد. با بروزرسانی جدید ویندوز 10، در کنار اینکه تغییراتی بسیاری را شاهد بوده‌ایم، ایرادات و مشکلات زیادی هم بر طرف شده‌اند.

نظر شما چیست؟ آیا ایدۀ شرکت Microsoft، ویندوز 10 را به یک سیستم عامل خوش رفتار و دلسوز تبدیل کرده است؟ حتماً دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
PCGamer
نمایش بیشتر

ایمان ایمانی

یه مهندس نرم‌افزار 25 ساله که خورۀ گیم و سخت‌افزاره 👨‍💻
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا